• Sleva
Přírodní glycerinové mýdlo
  • Přírodní glycerinové mýdlo

MÝDLO S HROZNOVÝMI SEMÍNKY

42,17 Kč
35,00 Kč Ušetříte 17%
S DPH Doručení: obratem*

Přírodní ručně vyrobené mýdlo s hroznovými semínky

Složení: hydroxid sodný, olivový olej, kokosový olej, palmový olej, hroznový olej, extrakt z grepového jádra, hroznová semínka, vonný olej citrus

Počet
skladem

Při výrobě našich mýdel využíváme matoliny, dosud nedoceněný zdroj bioaktivních látek. Matoliny jsou vedlejším produktem při výrobě vína a obsahují zbytky dužnin, slupek, semen a případně i třapin, které tvoří přibližně čtvrtinu hmoty vinných hroznů. Hroznová semínka obsahují olej s regeneračními a hydratačními účinky na pokožku. Jeho celkové kosmetické působení na zdraví pokožky je nedocenitelné.

Naše přírodní mýdla jsou vyráběna metodou za studena, na základní rostlinné bázi kvalitních rostlinných olejů. Použité éterické oleje a bylinky dodávají přírodním mýdlům léčivé vlastnosti, které jsou předávány tělu pokožkou.

Mýdlo vznikne reakcí tzv. zmýdelněním či saponifikací kyseliny a zásady. Kyselina je v tomto případě jakýkoliv tuk a zásadou hydroxid sodný. Jako vedlejší produkt této reakce pak vznikne alkohol (glycerol, glycerin) a tím hlavním produktem je samozřejmě sůl použité mastné kyseliny - mýdlo.

TENTO VÝROBEK NENÍ KOSMETICKÝM PROSTŘEDKEM, NEMÁ LABORATORNÍ ATESTACI.